SPINPožar, eksplozija 27. 01. 2022 00:07

SPINPožar, eksplozija 26. 01. 2022 21:44

KAMNIK

SPINPožar, eksplozija 26. 01. 2022 20:48

Ob 20.48 je na cesti Krnica–Mrzli Studenec, občina Gorje, gorelo osebno vozilo. Gasilci PGD Bled in Gorje so požar pogasili, poškodovanih ni bilo.

SPINPožar, eksplozija 26. 01. 2022 20:08

Ob 20.08 je v Podgori, občina Straža, gorela lesena baraka velikosti 5 x 7 metrov. Gasilci GRC Novo mesto, PGD Dolenja Straža in Vavta vas so pogasili požar in premetali požarišče. Baraka je bila v požaru popolnoma uničena.

SPINTehnična in druga pomoč 26. 01. 2022 19:04

Ob 19.04 je na Maroltovi ulici v Ljubljani v stanovanju večstanovanjskega objekta padla občanka. Gasilci GB Ljubljana so s tehničnim posegom odprli vhodna vrata, odstavili kuhalnik, ugasnili plin in oskrbeli starejšo žensko.

Ekskurzija na letališče Jožeta Pučnika

Pozdravljene gasilke in gasilci!

Že veste, kako deluje operativa na letališču?
Če ne in bi to radi izvedeli, vam v soboto, 22. avgusta 2009 ob 10:00 organiziramo strokovno ekskurzijo na Ljubljansko letališče Jožeta Pučnika. Odhod bo ob 8:30 iz avtobusne postaje na Vidmu.

Ogledali si bomo, kako se gasilska operativa ubada z morebitnimi požari in kakšno opremo uporabljajo. Nekateri najdrznejši pa se bodo lahko v spremstvu popeljali z gasilskim vozilom…JUPI :)… Prav tako si bomo na letališču ogledali kako poteka servisiranje letal. Ob 14:00  pa bi si ogledali še gasilsko brigado v Kranju.

Na ekskurzijo se lahko prijavite najkasneje do sobote 8. avgusta 2009. Prijavite se svoji predstavnici/-ku za članice v svojem društvu.

PGD Hočevje – Katarina Koželj
PGD Zagorica – Saša Kastelic
PGD Struge – Tina Rus
PGD Ponikve – Janez Gačnik
PGD Videm – Danica Špolar
PGD Kompolje – Petra Zupančič
PGD Zdenska vas – Tina Jakič

Prijava mora vsebovati:
  • ime in priimek udeleženca
  • naslov
  • datum rojstva
  • 5 eurov za malico
  • e-mail ali telefonska številka
Glede na število udeležencev se bo organiziral avtobusni prevoz, če le teh ne bo za poln avtobus se bomo na ekskurzijo odpravili z gasilskimi kombiji ali z lastnim prevozom.

Pohitite s prijavami! :)