8 naših članov opravilo tečaj za operativca

Že v začetku leta je 12 naših članov opravilo tečaj za gasilca pripravnika, 8 od teh pa se je odločilo izobraževanje v gasilstvu nadaljevati in so se vpisali na tečaj za gasilca operativca. Tečaj za operativca je bil kar obsežen, saj se je začel že 18. januarja, trajal pa do 16. marca.

Tečajniki so morali svoje znanje pokazati na zaključnih izpitih, ki so potekali v gasilskem centru Grosuplje in veseli smo, da je vseh 8 članov tečaj opravilo z odliko. Upamo, da bodo pridobljeno znanje pridno uporabljali in prenašali naprej.
Tečaj gasilec operativec so opravili naslednji člani PGD Zdenska vas:
  • Sara Blatnik
  • Nika Meserko
  • Tjaša Blatnik
  • Eva Rajar
  • Nejc Omahen
  • Ožbej Rebolj
  • Franci Padar
  • Toni Zupančič

Skupinska Skupinska 2 Skupinska 3

SPINPožar, eksplozija 26. 08. 2019 05:21

LJUBLJANA

SPINPrometna nesreča 26. 08. 2019 03:21

Ob 3.20 so gasilci JZ GRD GE Nova Gorica posredovali v kraju Branik, občina Nova Gorica, kjer se je pripetila prometna nesreča v kateri je bil udeležen motorist. Voznik motocikla se je pri padcu poškodoval. Gasilci so zavarovali kraj dogodka in nudili pomoč ponesrečencu do prihoda reševalcev NMP Nova Gorica.

SPINTehnična in druga pomoč 26. 08. 2019 00:30

Ob 0.30 je v Zdraviliški ulici v Laškem osebno vozilo zapeljalo v podvoz, v katerem je bilo okoli 20 centimetrov debel sloj mulja in vode. Gasilci PGD Laško so s pomočjo vitla vozilo izvlekli.