Občni zbor PGD Zdenska vas

Člani PGD Zdenska vas smo se v soboto, 15. 2. 2020, zbrali na 94. rednem letnem občnem zboru. V sejni sobi našega gasilskega doma se je zbralo 60 članov društva ter 7 gostov iz PGD Hočevje, PGD Vrhnika In GZ Dobrepolje.

Društveni funkcionarji so prebrali poročila, predstavili plane dela in finančne načrte za leto 2020, predvsem pa pohvalili naše delo v minulem letu, ki ga dokazujejo naši rezultati. Gostje iz PGD Vrhnika in PGD Hočevje so nam čestitali za naše uspehe na organizacijski, tekmovalni in operativni ravni ter zaželeli čim več sodelovanja in skupnih operativnih vaj tudi v prihodnje. Tudi predsednik in poveljnik GZ Dobrepolje sta pohvalila naše delo in uspehe, predvsem pa poudarila da smo za Gasilsko zvezo Dobrepolje izredno pomembni in nepogrešljivi. Na koncu smo se vsi prisotni na občnem zboru strinjali, da je za nemoteno nadaljnje delo našega društva najbolj pomembno, da dokončamo gradnjo prizidka našemu gasilskemu domu. Z ogromno truda, ogromno vloženimi prostovoljnimi urami in finančnimi prispevki smo objekt pripeljali do te mere, da smo vanj lahko parkirali naši vozili. Za dokončanje objekta pa potrebujemo še nekaj finančnih sredstev. Upamo, da nam bosta Gasilska zveza Dobrepolje in Občina Dobrepolje prisluhnili. V letu 2021 praznujemo 95. obletnico društva, na katero smo se že začeli pripravljati. Naša največja želja je, da bi jo obeležili s proslavo in veselico ter prevzemom in blagoslovom dokončanega prizidka gasilskemu domu PGD Zdenska vas.

SPINPožar, eksplozija 25. 05. 2020 23:10

NAKLO

SPINPrometna nesreča 25. 05. 2020 23:03

DOMŽALE

SPINTehnična in druga pomoč 25. 05. 2020 19:31

Ob 19.36 si je na plezalni steni v Ospu, občina Koper, plezalka poškodovala gleženj. Gasilci JZ GB Koper in PGD Osp so poškodovanki imobilizirali gleženj ter jo skupaj z gorskimi reševalci GRS Ljubljana prenesli do reševalnega vozila NMP, s katerim so jo prepeljali v izolsko bolnišnico.