SPINTehnična in druga pomoč 5. 10. 2022 22:26

MARIBOR

SPINTehnična in druga pomoč 5. 10. 2022 19:59

Ob 19.59 je na Resljevi cesti v stanovanju iztekala voda. Gasilci GB Ljubljana so odprli stanovanje, zaprli vodovodni ventil in posesali razlito vodo.

SPINTehnična in druga pomoč 5. 10. 2022 19:43

Ob 20.00 so na Štefanji Gori, gasilci PGD Štefanja Gora in PGD Cerklje na Gorenjskem, s tehničnim posegom odstranili sršenje gnezdo iz objekta.

SPINOnesnaženje, nesreče z nevarnimi snovmi 5. 10. 2022 18:04

Ob 18.04 se je v Dalmatinski ulici v Mariboru v stanovanju in večstanovanjskem objektu širil vonj po plinu in zažgani hrani. Še pred prihodom gasilcev je stanovalka odstranila hrano s štedilnika, gasilci JZ GB Maribor pa so preventivno pregledali in prezračili prostore.

SPINPožar, eksplozija 5. 10. 2022 15:40

Ob 15.40 je med Blatnikom pri Črnomlju in Dobličami, občina Črnomelj, na njivi gorela koruznica na površini okoli 1,5 hektarja. Požar so pogasili gasilci PGD Dobliče.

Občni zbor PGD Zdenska vas

Člani PGD Zdenska vas smo se v soboto, 15. 2. 2020, zbrali na 94. rednem letnem občnem zboru. V sejni sobi našega gasilskega doma se je zbralo 60 članov društva ter 7 gostov iz PGD Hočevje, PGD Vrhnika In GZ Dobrepolje.

Društveni funkcionarji so prebrali poročila, predstavili plane dela in finančne načrte za leto 2020, predvsem pa pohvalili naše delo v minulem letu, ki ga dokazujejo naši rezultati. Gostje iz PGD Vrhnika in PGD Hočevje so nam čestitali za naše uspehe na organizacijski, tekmovalni in operativni ravni ter zaželeli čim več sodelovanja in skupnih operativnih vaj tudi v prihodnje. Tudi predsednik in poveljnik GZ Dobrepolje sta pohvalila naše delo in uspehe, predvsem pa poudarila da smo za Gasilsko zvezo Dobrepolje izredno pomembni in nepogrešljivi. Na koncu smo se vsi prisotni na občnem zboru strinjali, da je za nemoteno nadaljnje delo našega društva najbolj pomembno, da dokončamo gradnjo prizidka našemu gasilskemu domu. Z ogromno truda, ogromno vloženimi prostovoljnimi urami in finančnimi prispevki smo objekt pripeljali do te mere, da smo vanj lahko parkirali naši vozili. Za dokončanje objekta pa potrebujemo še nekaj finančnih sredstev. Upamo, da nam bosta Gasilska zveza Dobrepolje in Občina Dobrepolje prisluhnili. V letu 2021 praznujemo 95. obletnico društva, na katero smo se že začeli pripravljati. Naša največja želja je, da bi jo obeležili s proslavo in veselico ter prevzemom in blagoslovom dokončanega prizidka gasilskemu domu PGD Zdenska vas.

obcni zbor 0obcni zbor 1obcni zbor 2