Intervencija: gozdni požar

intervencija160x120V nedeljo, 28. 7. 2013, ob 8.07 uri smo bili preko sms sporočil obveščeni o gozdnem požaru ob gozdni cesti med vasema Cesta in Vodice. Ob prihodu na kraj intervencije smo ugotovili, da je pred tem nekdo kuril odpadni les in se je zaradi tega še vedno kadilo. Kurišče smo polili z vodo in preprečili ponovni vžig. Na intervenciji je sodelovalo 13 članov našega društva in dva člana PGD Zagorica.

POŽARI IN EKSPLOZIJE (20.10.2018 22:09)

Požari v naravi oziroma na prostem - požari na gozdnih in grmovnih površinah
Ob 21.23 je v Paki pri Velenju, občina Velenje, zaradi odvrženega tlečega pepela zagorel manjši kup suhih vej. Posredovali so gasilci PGD Šalek, ki so požar pogasili in sanirali požarišče. Posledic za okolje ni bilo.

NESREČE V PROMETU (20.10.2018 20:41)

Nesreče v cestnem prometu - prometne nesreče
Ob 20.20 je v Orešju na Bizeljskem, občina Brežice, voznik z osebnim vozilom zapeljal s ceste, pri tem je vozilo zagorelo. Gasilci PGD Orešje so zavarovali kraj nesreče in požar pogasili. Poškodovanih ni bilo.

NESREČE V PROMETU (20.10.2018 19:32)

Nesreče v cestnem prometu - prometne nesreče
Ob 19.23 je v Šmartnem, občina Slovenj Gradec, voznik z osebnim vozilom zapeljal s cestišča in se poškodoval. Gasilci PGD Slovenj Gradec so zavarovali kraj nesreče, na vozilu odklopili akumulator in nudili pomoč policistom pri osvetljevanju kraja nesreče. Poškodovanega so reševalci ZRCK Ravne na Koroškem odpeljali v Splošno bolnišnico Slovenj Gradec.