4. občinsko tekmovanje v gasilski orientaciji 2012

Letošnje občinsko tekmovanje v gasilski orintaciji je v sodelovanju z mladinsko komisijo GZ Dobrepolje pripravilo PGD Videm. 41 ekip, od tega kar 10 iz našega društva, je v šestih kategorijah tekmovalo v lepem sončnem vremenu, glavnina dogajanja pa je bila na travnatem igrišču v Bruhanji vasi. 5 ekip PGD Zdenska vas se je uvrstilo na regijsko tekmovanje.

Z dvigom zastave ob 9.00 uri se je tekmovanje tudi uradno začelo. Tekmovalo je 12 ekip v kategoriji pionirk in pionirjev, 22 ekip v kategoriji mladink in mladincev in 7 ekip v kategoriji gasilskih pripravnic in pripravnikov. Po dvanajsti uri so bili znani uradni rezultati. Pred uradno razglasitvijo smo udeležencem tečaja za značke podelili še bronaste, srebrne in zlate značke. Sledila je razglasitev rezultatov orientacije. Naše društvo je doseglo naslednje rezultate:

Pionirke:

1. mesto: Zdenska vas 5
2. mesto: Zdenska vas 6
3. mesto: Zdenska vas 2
4. mesto: Zdenska vas 7

Pionirji:

1. mesto: Zdenska vas 1
2. mesto: Zdenska vas 3
6. mesto: Zdenska vas 4

Mladinci:

2. mesto: Zdenska vas 10
6. mesto: Zdenska vas 9
11. mesto: Zdenska vas 8

Vse prvo in drugo uvrščene ekipe iz posameznih kategorij so se uvrstile na regijsko tekmovanje, ki ga bo v soboto, 16.6.2012 gostilo prav PGD Zdenska vas.

Vsem ekipam čestitamo za dosežene rezultate.

Utrinki z orientacije:

SPINPožar, eksplozija 26. 08. 2019 05:21

LJUBLJANA

SPINPrometna nesreča 26. 08. 2019 03:21

Ob 3.20 so gasilci JZ GRD GE Nova Gorica posredovali v kraju Branik, občina Nova Gorica, kjer se je pripetila prometna nesreča v kateri je bil udeležen motorist. Voznik motocikla se je pri padcu poškodoval. Gasilci so zavarovali kraj dogodka in nudili pomoč ponesrečencu do prihoda reševalcev NMP Nova Gorica.

SPINTehnična in druga pomoč 26. 08. 2019 00:30

Ob 0.30 je v Zdraviliški ulici v Laškem osebno vozilo zapeljalo v podvoz, v katerem je bilo okoli 20 centimetrov debel sloj mulja in vode. Gasilci PGD Laško so s pomočjo vitla vozilo izvlekli.