4. občinsko tekmovanje v gasilski orientaciji 2012

Letošnje občinsko tekmovanje v gasilski orintaciji je v sodelovanju z mladinsko komisijo GZ Dobrepolje pripravilo PGD Videm. 41 ekip, od tega kar 10 iz našega društva, je v šestih kategorijah tekmovalo v lepem sončnem vremenu, glavnina dogajanja pa je bila na travnatem igrišču v Bruhanji vasi. 5 ekip PGD Zdenska vas se je uvrstilo na regijsko tekmovanje.

Z dvigom zastave ob 9.00 uri se je tekmovanje tudi uradno začelo. Tekmovalo je 12 ekip v kategoriji pionirk in pionirjev, 22 ekip v kategoriji mladink in mladincev in 7 ekip v kategoriji gasilskih pripravnic in pripravnikov. Po dvanajsti uri so bili znani uradni rezultati. Pred uradno razglasitvijo smo udeležencem tečaja za značke podelili še bronaste, srebrne in zlate značke. Sledila je razglasitev rezultatov orientacije. Naše društvo je doseglo naslednje rezultate:

Pionirke:

1. mesto: Zdenska vas 5
2. mesto: Zdenska vas 6
3. mesto: Zdenska vas 2
4. mesto: Zdenska vas 7

Pionirji:

1. mesto: Zdenska vas 1
2. mesto: Zdenska vas 3
6. mesto: Zdenska vas 4

Mladinci:

2. mesto: Zdenska vas 10
6. mesto: Zdenska vas 9
11. mesto: Zdenska vas 8

Vse prvo in drugo uvrščene ekipe iz posameznih kategorij so se uvrstile na regijsko tekmovanje, ki ga bo v soboto, 16.6.2012 gostilo prav PGD Zdenska vas.

Vsem ekipam čestitamo za dosežene rezultate.

Utrinki z orientacije:

SPINTehnična in druga pomoč 19. 01. 2020 22:11

CELJE

SPINTehnična in druga pomoč 19. 01. 2020 21:25

Ob 21.24 je v Zgoši, občina Radovljica, nenadno obolela starejša oseba. Aktivirani so bili prvi posredovalci PGD Begunje, ki so oboleli osebi nudili pomoč do prihoda reševalcev NMP Bled in Radovljica. Oseba je bila odpeljana v nadaljnje zdravljenje.

SPINPožar, eksplozija 19. 01. 2020 21:02

Ob 21.02 je v Latkovi vasi, občina Prebold, zaradi napake na kompresorju prišlo do zadimljenja prostorov v skladišču podjetja. Gasilci PGD Prebold-Dolenja vas-Marija Reka, Latkova vas, Groblja, Matke in Sv. Lovrenc so vstopili v prostore, preprečili nastanek požara, izklopili kompresor, prezračili prostore in odstranili predmete v neposredni bližini.