SPINTehnična in druga pomoč 28. 11. 2022 06:02

SEŽANA

SPINTehnična in druga pomoč 27. 11. 2022 22:05

Ob 22.15 so v Solkanu, občina Nova Gorica, gasilci JZ GRD GE Nova Gorica s tehničnim posegom izvlekli nazaj na vozišče osebno vozilo nasedlo na vodomerni jašek.

SPINTehnična in druga pomoč 27. 11. 2022 21:30

Ob 21.30 je na ulici Na jami v Ljubljani v kleti večstanovanjskega stanovanja iztekala vode zaradi poškodovane vodovodne cevi. Gasilci GB Ljubljana so zaprli glavni ventil, s potopno črpalko prečrpali vodo iz jaškov in s sesalcem posesali del kletnih prostorov.

SPINTehnična in druga pomoč 27. 11. 2022 18:57

Ob 18.58 se je v stanovanjskem objektu na Cesti Maršala Tita na Jesenicah pokvarilo dvigalo, v njem pa so ostale ujete osebe. Gasilci GARS Jesenice so s tehničnim posegom rešili ujete osebe, dvigalo odklopili iz obratovanja in obvestili pristojni servis.

SPINTehnična in druga pomoč 27. 11. 2022 18:23

Ob 18.23 so v ulici Ob ribniku v Mariboru gasilci JZ GB Maribor s tehničnim posegom odprli vrata v stanovanje in tako omogočili reševalcem dostop do onemogle osebe, ki so jo z reševalnim vozilom prepeljali v UKC Maribor.

Vaja GZ Dobrepolje: Hočevje 2015

Vajo GZ Dobrepolje je letos pripravilo PGD Hočevje. Izvedli smo jo v soboto, 17. 10. 2015, sodelovala pa so vsa društva GZ Dobrepolje.

Ob predpostavki, da je med močnim neurjem strela udarila v gozd na obrobju zaselka Hočevje vikendi, so bila najprej aktivirana domače in osrednja društva, ker pa se je zaradi vzhodnega vetra požar širil in ogrožal celotno naselje, so bila aktivira še ostala društva v GZ Dobrepolje. Zaradi obsežnosti intervencije je bil vzpostavljen štab za delovanje operativnih nalog.

Vaja Hočevje 2015

Naše društvo je ob prihodu dobilo nalogo, da prepreči širjenje gozdnega požara in da zagotovi obrambo dveh najbolj ogroženih objektov. Z naprtnjačami in požarnimi metlami smo pregledali in pogasili teren, z dvema napadoma iz GVC-ja pa smo izvajali pasivno obrambo. Posredovanje je bilo uspešno, tako da je bil požar pogašen in se ni razširil na ogrožene objekte. Med tem časom so enote drugih gasilskih društev delovale na drugih ogroženih in prizadetih območjih, prišlo pa je tudi do prometne nesreče enega izmed intervencijskih vozil. Ker smo s prvotno nalogo že opravili, smo takoj odhiteli na pomoč udeležencem v prometni nesreči. Najprej smo zavarovali kraj nesreče in preverili stanje poškodovancev. Oskrbeti je bilo potrebno tri poškodovance, vsakega z drugačnimi vrstami poškodb. Na kraj nesreče je prispela tudi enota prve pomoči iz PGD Ponikve in skupaj smo poškodovance oskrbeli do te mere, da so bili pripravljeni na prevzem s strani nujne medicinske pomoči. Ko so ti odpeljali poškodovance v bolnišnično oskrbo, so tudi na ostalih prizadetih območjih uspešno zaključili s posredovanjem in vaja se je lahko zaključila.

Vaja Hočevje 2015

Sledil je zbor vseh gasilskih enot pri gasilskem domu, kjer je poveljnik domačega društvo opravil kratko analizo vaje, svoje pa sta dodala še poveljnik in predsednik GZ Dobrepolje.

DSCF5818DSCF5824DSCF5825DSCF5831DSCF5847DSCF5848DSCF5855DSCF5864DSCF5865DSCF5868DSCF5870DSCF5873DSCF5874