Prikaz vaje Matevža Haceta v Grosuplju

Članice PGD Zdenska vas in PGD Struge, smo se 1. julija spet podale na potep, tokrat smo obiskale Grosupeljčane.

Z grosupeljskimi prostovoljni gasilci smo se predhodno dogovorili, da nam prikažejo vajo Matevža Haceta, katero bomo jeseni izvajale tudi članice na občinskem tekmovanju. Vaja zahteva kar nekaj gasilskih spretnosti, vendar se bomo podale v ta izziv in mislim, da nam bo odlično uspelo. Obisk je bil uspešen saj smo si ogledale še celoten gasilski center z vozili, ki so v njem. Gostitelji so bili prijazni in gostoljubni za kar se jim zahvaljujemo. Članice smo priskrbele nekaj peciva, tako se je izobraževalni del prevesil tudi v družabnega. Tako smo se razšli z veseljem na obrazu in z obljubo, da se ponovno snidemo.

prikazvaje
 Grosupeljska desetina med prikazovanjem vaje...

gasilskaslika
 ...in še ena gasilska.

SPINTehnična in druga pomoč 19. 01. 2020 21:25

RADOVLJICA

SPINPožar, eksplozija 19. 01. 2020 21:02

PREBOLD

SPINPožar, eksplozija 19. 01. 2020 19:07

Ob 19.07 je na cesti v Lipoglavu, občina Slovenske Konjice, zagorelo osebno vozilo. Gasilci PGD Loče in Slovenske Konjice so zavarovali kraj, požar omejili in pogasili ter očistili cestišče. Vzdrževalec ceste VOC je posipal cesto.